Uncategorized

Płytki ceremiaczne czy gres ?

Często ludzie pytają mnie co jest lepsze ? Płytka ceramiczna, czy gres.

Na to pytanie można odpowiedzieć jedynie znając dokładne warunki, w których nasze podłoże  będzie  “pracować”

.Gres jest zdecydowanie twardszy i trudniejszy w renowacji i nie nadaje się do miejsc w których będzie narażony na uderzenia cięższych twardych przedmiotów. Gres jest również mrozoodporny i mniej podatny na wodę, dlatego można go stosować również na zewnątrz. Gresy mają również mniejszą nasiąkliwość, przez co są mniej podatne na zabrudzenia. Warto tutaj wspomnieć iż gres gresowi nierówny i inaczej będzie zachowywał się gres polerowany, a inaczej szlwiony.

W opiniach klientów gres szkliwiony jest łątwiejszy w utrzymaniu, gdyż drobiny brudu nie dostają się w mikroszczeliny jak w polerowanym. Przy wyborze gresu warto również zapoznać się z współczynnikiem antypoślizgowości, gdyż niektóre gresy, zwłaszcza polerowane mogą nam zamienić się małe dość twarde lodowisko.

Gres nadaje się bardziej do większych pwierzchni i w przypadku niektórych gresów efekt wizualny rośnie wraz z powierzchnią.

Wracając do płytek ceramicznych. Tutaj również mamy sporo odmina. Uogólniając płytki ceramiczne mają mniejszą wytrzymałość, jednak są zdecydowanie łątwiejsze w naprawie, nadają się bardziej na mniejsze przestrzenie np . mała kuchnnia, łazienka

Wiele sklepów nie uwzględnia w filtrowaniu produktów klas ścieralności, rozmiarów, typów gresów i trzeba je wyszukiwać indywidualnie lub znać ofertę producenta. Udało mi się znaleźć sklep, gdzie można dokładnie przefiltrować baze produktów, co do cen musicie sprawdzić sami, jednak warto pamiętać, iż cena to nie wszystko.

Adres sklepu: płytki ceramiczne

 

Advertisements
Standard

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s